Dlaczego warto jeździć w kamizelce rowerowej?

kobieta na rowerze i krajobrazPoruszając się na rowerze, powinniśmy szczególnie dbać o swoje bezpieczeństwo. Rower musi być dobrze widoczny na drodze zwłaszcza wieczorem i w nocy, kiedy pole widzenia kierowców samochodów jest znacznie ograniczone. Jeśli nie chcemy narazić się na stłuczkę, wyposażmy się w oświetlenie i kamizelkę rowerową.

Kamizelka rowerowa – wygodna i bezpieczna
Poruszając się nocą na rowerze i nie oznaczając go prawidłowo, narażamy się na spore niebezpieczeństwo. Jeśli nie mamy zapalonych świateł, a na dodatek jesteśmy ubrani w ciemne ubrania, pozostajemy niewidoczni dla kierowców – w tej sytuacji tylko szczęście ratuje nas przed wypadkiem. Żeby chronić swoje zdrowie i życie, warto założyć kamizelkę rowerową – ta jest wygodna, a jednocześnie gwarantuje, że będziemy dobrze widoczni na dworze, również nocą oraz w pochmurne dni. Kamizelka nie ogranicza naszej swobody, a jednocześnie jest jednym z najskuteczniejszych drogowych oznaczeń dla rowerzysty.

Gdzie kupić profesjonalną kamizelkę rowerową?
Kamizelkę rowerową kupimy w każdym dobrze wyposażonym sklepie sportowym. Ta dostępna jest w wersji damskiej, męskiej oraz dziecięcej. Wybierając kamizelkę, zwróćmy uwagę na materiał, z którego jest wykonana i krój. Odpowiednio dobrany model powinien dobrze leżeć i nie ograniczać naszej swobody. Materiał użyty do produkcji musi być przyjemny w dotyku, lekki i najlepiej przewiewny, żeby nie sprzyjał przegrzaniu.